کتاب محاسبه رضایت اثر جیمز بیوکنن/ گوردن تالوک - نی | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
محاسبه رضایت

محاسبه رضایت

نی

قیمت اصلی: 480,000 ریال

مقدار تخفیف: 48,000 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 432,000 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات نی منتشر کرد:
این کتاب گزاره های منطقی اقتصادی رفتار فرد را در انتخاب هایی که روزانه با آن روبه روست، یعنی انتخاب های سیاسی، به کار می گیرد. این رهیافت با رهیافت فیلسوفان سیاسی به مسئله ی سیاست در زندگی اخلاقی انسان از این لحاظ تفاوت دارد که فرض اصلی آن درباره ی سازماندهی فردگرایانه جامعه است ـ در اجتماع فرد اصل است، و محاسبات او بر مبنای گزاره های منطقی اقتصادی که جنبه ی عقلانی دارد، انجام می گیرد.
بیوکنن و تالوک در این کتاب به رشته ای از پرسش ها پاسخ مثبت می دهند. این پاسخ ها، کتاب آن ها را از آنچه در سنت فلسفه ی سیاسی و نظریه ی سیاسی رایج است، متمایز می کند. در واقع، آن ها بین رشته ی علوم سیاسی و رشته ی اقتصاد پیوند برقرار می کنند و کار خود را «بین رشته ای» می نامند. اگر منطق اقتصادی در خصوص تصمیم گیری های سیاسی از سطح قانون اساسی تا کوچک ترین تصمیم گیری ها کاربردپذیر باشد، در این صورت شاید بتوان به بسیاری از منازعات نظری سیاسی پایان داد، یا دست کم مبنای بسیاری از اختلافات سیاسی را منافع اقتصادی دانست.
جیمز مک گیل بیوکنن اقتصاددان آمریکایی سوم اکتبر 1919 ، به دلیل کار در زمینه ی نظریه ی انتخاب عمومی که به خاطر آن در 1986 جایزه ی نوبل اقتصاد را کسب کرد شناخته می شود. او دکترای خود را در 1948 از دانشگاه شیکاگو دریافت کرد و عضو پیوسته ی ارشد ممتاز مؤسسه ی کاتو و استاد دانشگاه جورج میسون بود. بیوکنن در 9 ژانویه 2013 درگذشت.
گوردن تالوک، اقتصاددان امریکایی متولد 13 فوریه ی 1922 از اساتید برجسته ی حقوق و اقتصاد در مدرسه ی حقوق دانشگاه جورج میسون بود. او بیش از همه به خاطر کارش بر نظریه ی انتخاب عمومی و اعمال تفکر اقتصادی بر مسائل سیاسی شناخته می شود و از چهره های بنیانگذار در این زمینه شمرده می شود. تالوک در 3 نوامبر 2014 درگذشت.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

موضوعات:

کتاب عمومی سیاست آزادی و امنیت سیاسی


شابک 9789651241031
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی سیاست
موضوع فرعی آزادی و امنیت سیاسی
نویسنده جیمز بیوکنن/ گوردن تالوک
مترجم غلامرضا آزاد (ارمکی)
ناشر نی
سال انتشار 1394

نوبت چاپ 1
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 356 صفحه
وزن 516 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 148 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 0 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 0 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 4 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی