کتاب لغزش ساقی اثر فریده گلبو - کتابسرا | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
لغزش ساقی

لغزش ساقی

کتابسرا

قیمت: 125,000 ریال

اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات کتابسرا منتشر کرد:
گلبو در رمان «لغزش ساقی» ماجرای دختر و پسر جوانی به نام ساقی و سعید را بیان می‌كند كه به صورت اتفاقی با یكدیگر آشنا می‌شوند و در مدتی كوتاه، پس از جلسات رسمی خواستگاری، با یكدیگر نامزد می‌شوند. پس از برپایی یك نامزدی باشكوه از سوی خانواده سعید كه از طبقه مرفه اجتماع بودند، یك روز این دو تصمیم می‌گیرند به كوه‌نوردی بروند ولی در محلی از نزدیکی های قله، ساقی تصمیم می‌گیرد، نگاهی به دره عمیق آنجا بیندازد ولی سرش گیج می‌رود و به پایین سقوط می‌كند.
این نقطه بحرانی و گره‌افكنی اصلی رمان «لغزش ساقی» است كه با تلاش‌های سعید برای یافتن او و نجات ساقی از سوی دامپروران ساكن كوه جریان‌های تازه‌ای آغاز می‌‌شود.
گلبو در این رمان، زبان ساده‌ای دارد و سعی داشته همه تکیه اش بر بیان روایت قصه نباشد. وی در بخش‌های متعددی اندیشه و سبك فكری خاص خود را نیز نشان داده است. برای نمونه، در جلسه خواستگاری نظرش را درباره مهریه و میزان آن از زبان ساقی كه در رشته حقوق درس خوانده و در رمان فرد خوشفكر و خوش‌صحبتی معرفی می‌شود، این گونه بیان می‌كند: «دختر به رغم تعجب پدر و مادر ثروتمند پسر پیشنهاد هر نوع مهریه‌ای را رد كرده و گفته بود: فرهنگ فردی من با این قبیل معاملات كنیز و اربابی كه آدمی را به یاد بازار برده‌فروشان می‌اندازد، همخوانی و سر سازش ندارد. ما قرار است زندگی مشتركی را با هم آغاز كنیم و این گونه قراردادها به شرافت و شفافیت تعهدی كه پای آن را امضا می‌كنیم، لطمه می‌زند. اما حق طلاق را می‌خواهم و اگر بعد از ازدواجمان ثروتی به كوشش من و او و نه از طریق خانواده‌هامان به دست آمد، بدیهی است كه -خدای ناكرده- هنگام جدایی، آن ثروت هم باید با عدالت بینمان تقسیم شود.»
اهمیت طبیعت و معرفی دقیق موقعیت جغرافیایی كوهی كه ساقی و سعید از آن بالا می‌روند، یكی دیگر از جنبه‌های اختصاصی این رمان است.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

موضوعات:

کتاب عمومی ادبیات رمان ایرانی


شابک 9789645506450
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی ادبیات
موضوع فرعی رمان ایرانی
نویسنده فریده گلبو
مترجم
ناشر کتابسرا
سال انتشار 1397

نوبت چاپ 1
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 264 صفحه
وزن 305 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 36 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 0 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 0 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 0 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی