کتاب فرزند تمام ملل اثر پرامودیا آنانتاتور - آگه | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
فرزند تمام ملل

فرزند تمام ملل

آگه

قیمت اصلی: 490,000 ریال

مقدار تخفیف: 49,000 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 441,000 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات آگه منتشر کرد:

پرامودیا آنانتا تور در سال 1925 در جزیره‌ی جاوه متولد شد. اولین‌بار دولت هلند او را به دلیل نقشی که در انقلاب اندونزی داشت زندانی کرد و سپس زندانیِ سیاسی دولت اندونزی شد. بسیاری از آثار او در زندان نوشته شده‌اند، از جمله «چهارگانه‌ی بورو» (زمین ابنای بشر، فرزند تمام ملل، ردپاها، و خانه‌ی شیشه‌ای). نطفه‌ی آن‌ها در داستان‌هایی بسته شده که نویسنده طی دوران حبس در جزیره‌ی بورو برای سایر زندانیان ساخته و پرداخته است.
در «زمین ابنای بشر»، جلد نخست چهارگانه‌ی بورو، خواننده با داستان مینکی، جوانک هجده‌ساله‌ی عاشق‌پیشه، آشنا شده است. در «فرزند تمام ملل» مینکی بخشی از طلایه‌دارانی شده که می‌توانند چهره‌ی هند شرقی را تغییر دهند. نیروهای تغییر تأثیرگذار در اوایل قرن بیستم مینکی را شکل می‌دهند، همان‌طور که آهن را بر سندان می‌کوبند و شکل می‌دهند. مینکی در سرزمین خویش با مسائلی روبه‌رو شده که خواب‌شان را هم نمی‌دید. مهم‌ترین موضوع این‌که با نمایندگان مردم خویش سروکار پیدا می‌کند: رعیت‌ها. «فرزند تمام ملل» درس‌های تازه و مبارزه‌طلبی‌های بزرگ‌تری در چنته دارد.

«داستان عجیبیه. داستان موی دم‌موشی. روزگاری که اروپا شیفته‌ی تمدن ما بود، فرانسوی‌ها از موی دم‌موشی خوش‌شون اومد. بعد، آقا، موی دم‌موشی بین هلندی‌ها هم مد شد. حتی بین آمریکایی‌ها... اما این‌ها مال وقتیه که اروپا مدت زیادی نبود ما رو می‌شناخت. حالا اوضاع فرق کرده اما جالب اینه که اروپایی‌ها هنوز موی دم‌موشی می‌بندن. حتا آمریکایی‌ها موقعی که انقلاب کردن! در دوران جلال و جبروت فرانسه، مردمش علاوه‌بر موی دم‌موشی از عادت قوباغه‌خواری چین هم تقلید کردن، عادتی که به نظر بقیه‌ی ملت‌ها خفت‌بار می‌رسید. حالا موی دم‌موشی در اصل چی بوده، آقا؟ هیچی نبوده به‌جز نماد بردگی و فرمان‌برداری، از وقتی باب شده که مردمان شمالی به چین حکومت می‌کردن، آقا، موی دم‌موشی در چین نشونه‌ی تحقیر بوده. در اروپا برعکس شده. شده نشونه‌ی فتح و پیروزیِ همون روزگار، همون عصر. مردم چین عادت داشتن قورباغه بخورن چون فقیر بودن، قورباغه‌خواری اروپایی نشونه‌ی شأن و منزلته. تاریخ این‌قدر وارونه شده.»

فروشگاه اینترنتی 30بوک

موضوعات:

کتاب عمومی ادبیات رمان خارجی


شابک
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی ادبیات
موضوع فرعی رمان خارجی
نویسنده پرامودیا آنانتاتور
مترجم تهمینه زاردشت
ناشر آگه
سال انتشار 1397

نوبت چاپ 1
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 408 صفحه
وزن 395 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 150 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 0 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 0 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 1 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی